Kontaktuje nás


  Vyplňte formulár

  alebo nás kontaktujte

  telefonicky: +421 918 967 101 emailom: hello@comfortfinance.sk

  Zakladáme si rodinu

  Zakladáme si rodinu

  Čo sa vlastne (finančne) zmení, keď sa stanem rodičom? Aké výdavky nás čakajú?
  Zmení sa toho mnoho. Čaká Vás množstvo radosti, trošku menej spánku a výrazne väčší pocit zodpovednosti.
  Na úvod Vám síce pribudne len niekoľko položiek navyše, no časom výdavky na dieťa rastú. Najvyššie mesačné výdavky majú slovenskí rodičia počas škôlky.

  Celkovo Vás však najdrahšie výjde obdobie štúdia na vysokej škole. Všetko sa dá zvládnuť, ale treba začať skutočne plánovať. Lepšie byť vopred pripravený, ako neskôr prekvapený.
  Doteraz som plánoval z mesiaca na mesiac. Ako mám finančne “dospieť” a pripraviť sa na väčšie výdavky?
  Prvé (k)roky väčšina zvládne hravo. Určite Vám pomohla rodina, aj priatelia.
  Prispieva Vám i štát. No po plienkach príde škôlka (aj tie štátne čosi stoja) a časom možno škola v zahraničí. Možno Vás to prekvapí, ale náklady na výchovu dieťaťa do 18 rokov sa na Slovensku rátajú na desaťtisíce. V Európe dokonca na státisíce.

  Ak by ste od narodenia investovali rodinné prídavky nasporíte na rok na slušnej európskej univerzite. Tak ako? Bude to o juniorových schopnostiach, alebo o Vašich finančných možnostiach?

  Ak by sa mi / nám čokoľvek stalo, chcem, aby o moju rodinu bolo postarané
  Spoločná domácnosť či narodenie dieťata nám výrazne menia optiku.
  Možno premýšlate nad tvorbou rezervy na nečakané udalosti. Alebo o tom, čo by sa s rodinným rozpočtom stalo v prípade dlhšieho výpadku príjmu.

  Sám sa človek uskromní, ale čo ak už máme “záväzky”? Čo s hypotékou? Ponúkali Vám poistenie, ale neviete, čo má zmysel a čo je už zbytočnosť? Spoločne vytvoríme komplexný audit rizík a spôsob, ako ich pokryť.

  Ako deťom zabezpečiť dobrý štart do života? Má byť dieťa poistené, alebo mu mám skôr šporiť? Prípadne dokonca investovať?
  Či už za dobrý štart do života považujete vysokú školu, svadbu, alebo vlastné bývanie, na každé sa bude treba pripraviť.
  Odobie, keď dieťa opúšťa rodinné hniezdo je náročné nie len emocionálne, ale aj finančne.

  Výdavky rodičov od 18 do 25 roku dieťaťa sú totižto štatisticky najvyššie. Pre svoje deti by sme spravili čokoľvek. Dokonca aj z príjmu čosi odložili a ešte sa aj naučili čosi o investovaní. Lekcia na úvod: poistenie dieťaťa kryje predovšetkým príjem rodiča.

  Novinky

  Čo sa tohto roku (ne)stalo, hoci sme sa báli

  13 december 2023

  Ako zabezpečiť deťom slušnú budúcnosť

  28 september 2023
  Všetky novinky